Blog

Rolety okienne

Rolety okienne a sposoby montażu

Profesjonalnie działające elementy wyposażenia tego typu Was interesują? Coraz więcej osób w takiej sytuacji decyduje się na rolety okienne. Co powoduje, że ludzie wybierają takie elementy wyposażenia? Rolety okienne to efektywna walka z nadmiarem promieni słonecznych. Ma to natomiast szczególne znaczenie biorąc pod uwagę zwłaszcza okres letni. W pozostałych porach roku kalendarzowego słońca jest mniej, aczkolwiek także występuje. W związku z tym użytkowanie jest przez 12 miesięcy. Read More “Rolety okienne”

Rolety plisy

Rolety plisy – jak mogą być sterowane?

Ryzyko, że kupicie kiepskiej jakości rolety plisy po przeczytaniu poniższego artykułu jest naprawdę minimalne. Zachęcamy zatem do tego, aby dokładnie zapoznać się z naszym wpisem. Co trzeba tutaj wziąć pod uwagę? Dlaczego rolety plisy są tak popularne? Sprawa wygląda następująco. Nie brakuje osób, które decydują się właśnie na elementy wyposażenia z tej konkretnej kategorii. Ludzie zwracają uwagę na szereg istotnych aspektów. Między innymi mają świadomość tego, że porządne rolety plisy pozwalają szybko uporać się z takim problemem, jak nadmiar słońca. Read More “Rolety plisy”

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie sposobem na walkę ze słońcem? 

Sporo Polaków ma tutaj twardy orzech do zgryzienia… Dlaczego? Dużo osób zastanawia się bowiem, co trzeba wziąć po prostu pod swoją uwagę, żeby kupić naprawdę dobrej jakości rolety rzymskie. Dlaczego takie elementy wyposażenia są jednak brane pod uwagę? Jest wiele osób na terenie naszego kraju, które narzekają na trudną walkę ze słońcem. Oczywiście, promienie są potrzebne. Odgrywają dużą rolę. Dobra pogoda pozwala spędzać wolny czas na dworze. Nadmiar promieni słonecznych jest szkodliwy. Read More “Rolety rzymskie”

Rolety biurowe

Rolety biurowe – czy warto?

Szukacie porządnych elementów wyposażenia tego typu na przykład do Waszej firmy albo przedsiębiorstwa? To naprawdę bardzo ważny temat. Każdemu pracodawcy zależy na tym, aby pracownicy mieli odpowiednie warunki do wykonywania codziennych zadań. Na skutek tego będą wykazywać się odpowiednią wydajnością, prawda? W okresie letnim wszyscy walczymy z nadmiarem słońca. To kwestia, która nie może zostać potraktowana po macoszemu. Zbyt duża dawka słońca przeszkadza w swobodnym i spokojnym  realizowaniu rozmaitych czynności. Read More “Rolety biurowe”

Rolety

Czy porządne rolety muszą być drogie?

Twierdzicie, że w tym temacie trzeba nastawić się na stosunkowo spore wydatki? Jak to natomiast jest w rzeczywistości? Czy rzeczywiście trzeba mierzyć się ze stosunkowo sporymi kosztami? Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na rolety. Dlaczego? Co powoduje, że Polacy wydają pieniądze na takie elementy wyposażenia? Jest to po prostu metoda, aby efektywnie walczyć z nadmiarem promieni słonecznych. Macie już tego wszystkiego dość? Zbyt dużo słońca rzeczywiście może być irytujące. Read More “Rolety”

Najtańsze rolety

Który rodzaj rolet jest najtańszy?

Wykańczanie mieszkania może bardzo nadszarpnąć nasz budżet. Kupowanie mebli nie jest małym wydatkiem. Ciężko na nich oszczędzić, są przecież niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Dlatego planując swoje wydatki obcinamy budżet w innych kategoriach. Na przykład różnego rodzaju dekoracjach, które możemy nabyć później. Jednak istnieją dekoracje, które są czymś więcej niż gustowną ozdobą. Możemy do nich zaliczyć choćby rolety. Z tego elementu wystroju ciężko zrezygnować. Rolety dają nam ochronę przed słońcem oraz prywatność. Zrezygnowanie z zakupu rolet zmniejszyłoby komfort użytkowania własnego mieszkania. Czy można zaoszczędzić na ich zakupie? Znaleźć takie, które nie przerażą nas swoją ceną?  Read More “Najtańsze rolety”

Rolety – rodzaje

Rolety – rodzaje i cena

Rolety można spotkać praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu. Nic dziwnego. W końcu ten sposób zasłaniania okien jest bardzo praktyczny. Doskonale chroni przed słońcem w dzień i zapewnia prywatność wieczorami.  W porównaniu do tradycyjnych zasłon nie wymaga prania.  Decydując się na zakup rolet możemy wybierać spośród kilku rodzajów.  Różnią się one od siebie stylem, wyglądem oraz ceną. Read More “Rolety – rodzaje”

Żaluzje do nowoczesnego wnętrza

Jakie żaluzje do nowoczesnego wnętrza

W nowoczesnym wnętrzu często rezygnuje się z tradycyjnych pomysłów na zasłanianie okna. Wybiera się takie sposoby zasłaniania, które nie przytłaczają pomieszczeń. Często myśli się wtedy o żaluzjach. Z taką osłoną okno prezentuje się lekko. Co oznacza, że wnętrze staje się bardziej przestronne. Ich funkcjonalność sprawia, że można mieć tylko żaluzje w oknie. Zastąpią one i firankę, i zasłonę. Ochronią przed wścibstwem sąsiadów oraz przed promieniami słońca. Read More “Żaluzje do nowoczesnego wnętrza”

Żaluzje a ochrona

Żaluzje a ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Jaką funkcję pełnią żaluzje?

Skupmy się na żaluzjach zewnętrznych, zwanych fasadowymi. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i nadmierną temperaturą w mieszkaniu, ale także innymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr czy opady deszczu. Zimą zapewniają także izolację, przez co można zaoszczędzić na ogrzewaniu. W takich przypadkach są nieco mniej skuteczne niż rolety, ale mają też dużo plusów. Zasłonięta roleta nie zapewni nam widok na zewnątrz w upalny dzień – żaluzja owszem i to przy zachowaniu odpowiedniej ilości cienia, która można regulować. Jak jesteśmy już przy regulacji istnieją ich dwa typy – regulowane ręcznie (tradycyjnie) poprzez linkę i te sterowane elektrycznie. Read More “Żaluzje a ochrona”

Żaluzje – Korzyści

Korzyści z wyboru żaluzji do wnętrza

Myśląc o czymś na okno, rozważa się różne opcje. Być może jedną z nich jest zamocowanie żaluzji. Jeśli bierze się je pod uwagę, to warto poznać konkretne korzyści, jakie się dzięki nim zyskuje. Konkurują z roletami oraz firankami i zasłonami. Pod wieloma względami żaluzje to doskonały wybór do wnętrza. Kiedyś były bardzo popularne i teraz znów są modne. Obecnie wybór ich jest ogromny. Read More “Żaluzje – Korzyści”