Rolety – rodzaje

rolety

Rolety – rodzaje i cena

Rolety można spotkać praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu. Nic dziwnego. W końcu ten sposób zasłaniania okien jest bardzo praktyczny. Doskonale chroni przed słońcem w dzień i zapewnia prywatność wieczorami.  W porównaniu do tradycyjnych zasłon nie wymaga prania.  Decydując się na zakup rolet możemy wybierać spośród kilku rodzajów.  Różnią się one od siebie stylem, wyglądem oraz ceną.

Miłośnicy ciepłego i przytulnego wystroju z pewnością docenią styl oraz wykonanie rolet rzymskich. Idealnie wpasują się one w klasyczne oraz tradycyjne wnętrza. Modele wykonane z dobrej jakości materiału bez problemu przyciemniają nasze pomieszczenie i chronią przed uciążliwym słońcem. Cena rolet rzymskich może odstraszać. Modele z solidnego, grubego tworzywa mogą przekroczyć cenę 200 zł za sztukę. Dużą popularnością cieszą się rolety dzień i noc. Dobrze prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach. Stworzone są z poziomych pasów materiału przeplatanych przezroczystymi pasami. Ten mechanizm pozwala nam ustawić je tak, by do pokoju wpadało tyle światła ile chcemy. Ich cena waha się od 50 zł do 100 zł.

Od czego zależy cena

Zależna jest od wymiaru rolety oraz jakości materiału z jakiego jest wykonana. Ceny rolet rzymskich jak i rolet dzień i noc są dość wysokie. Czy można kupić tanie rolety? Jeśli nie mamy w zanadrzu dużego budżetu na zakup rolet warto zdecydować się na rolety ekranowe. To najbardziej powszechny typ rolet. Wykorzystywane są w domach jak i biurach. Prostota wykonania sprawia, że pasują właściwie wszędzie. Ich cena waha się od 25 zł do 100 zł za sztukę. Nie oznacza to, że gorzej spełniają swoją funkcję niż droższe rolety. Z powodzeniem poradzą sobie ze słońcem. A wieczorem sprawią, że żaden wścibski sąsiad nie dostrzeże co robimy w swoim mieszkaniu.

Tanie rolety również mogą z powodzeniem spełniać swoją funkcję. Musimy jednak uważać na zbyt niskie, podejrzane ceny. Takie rolety mogą być wykonane z materiałów bardzo niskiej jakości. Nie będą one dobrze przyciemniać pomieszczenia, gdy będą zbyt cienkie. Wybierając rolety do swojego mieszkania warto skupić się nie tylko na cenie, ale i grubości i jakości materiału.